Державне підприємство

"Черкаський державний центр науки, інновацій та інформатизації"

Н О В И Н И




Про конкурсний відбір науково-технічних проектів для державного замовлення на науково-технічну продукцію у 2016 році

У відповідності з наказом Міністерства освіти і науки 23 листопада 2015 року No 1212 проводиться конкурсний відбір науково-технічних проектів за державним замовленням на науково-технічну продукцію, виконання яких розпочнеться у 2016 році за рахунок загального фонду державного бюджету.

Черкаський ЦНІІ надає допомогу підприємствам і організаціям, фізичним особам-підприємцям в оформлені запитів для участі в конкурсі, консультаціях з питань проведення експертиз науково-технічних проектів, наданні офіційних бюлетенів про видачу патентів України на промислові зразки, знаки для товарів і послуг, інші інформаційні документи

Контакти: 18002, м.Черкаси, бульвар Шевченка 205, к. 308 E-mail: dif@cntei.ck.ua , тел. (0472) 32-93-35. Ященко Вячеслав Євгенійович


Шановні науковці, винахідники і новатори!

Черкаський центр науки, інновацій та інформатизації продовжує формувати базу даних розробок, винаходів і технологій, впровадження яких дало б можливість вирішувати актуальні соціально-економічні, технологічні, гуманітарні проблеми територіальних громад, підприємств і організацій Черкаської області

Ми пропонуємо Вам розмістити інформацію стосовно ваших розробок в цій базі даних. Надсилайте описи розробок для подальшого просування за адресою: dif@cntei.ck.ua або за т/ф 36-08-17.

В описі бажано надати наступні відомості: галузь дослідження, призначення, галузь застосування, опис, переваги за аналогами, технічні характеристики, новизна (авт.свід., патенти, ноу-хау), стадія готовності розробки, пропозиції щодо співробітництва, назва організації, прізвище новатора та контакти.

Також Ви можете розмістити відомості про свою розробку в автоматизованому режимі, для чого необхідно заповнити і надіслати форму «Інноваційна пропозиція», яка викладена на сайті ЦНІІ у розділі «Трансфер технологій».

Консультації, допомога: 18002, м.Черкаси, бульвар Шевченка 205, к. 308 E-mail: dif@cntei.ck.ua , тел. (0472) 32-93-35. Ященко Вячеслав Євгенійович


Державне підприємство «Черкаський ЦНІІ» у 2015 році разом з фахівцями відповідних державних організацій та установ проводять семінари, навчально-практичні заняття, курси підвищення кваліфікації з таких напрямів:

    Охорона праці. Загальний курс. (40 годин)
  • Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів
  • Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж
  • Правила безпеки систем газопостачання
  • Правила пожежної безпеки
  • Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті
  • Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт
    Бухгалтерський облік, оподаткування
  • податок на прибуток
  • податок на додану вартість
  • акцизний податок
  • військовий збір
  • єдиний податок
    Актуальні правові питання
  • новий порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно
  • деякі аспекти виконання судових рішень про конфіскацію майна
  • оскарження дій по бездіяльності державного реєстратора
  • вимоги чинного законодавства щодо оформлення спадкоємцями своїх спадкових справ
  • загальна характеристика витрат пов’язаних із посвідченням договору куплі-продажу
  • правове регулювання земельних правовідносин
  • відповідальність за порушення земельного законодавства
  • оренда землі
    Здійснення державних закупівель
    Трудове та соціальне законодавство
  • зміни до законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці
  • зміни до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення
    Актуальні питання кадрової роботи
    Сучасне діловодство та архівна справа в Україні

Попередні заявки на навчання та Ваші пропозиції просимо надсилати електронною поштою : e-mail ntiip@cntei.ck.ua або за тел/факс (0472)360817

Інформація про строки та вартість проведення відповідних заходів публікується на сайті Черкаського ЦНІІ у розділі «Семінари та навчання»


26 травня 2015 року о 10 годині відбудеться інформаційно-консультативний семінар:

Сучасне діловодство та архівна справа в Україні

Програма:

1. Нормативно правові акти та методичні посібники з діловодства та архівної справи.

2. Номенклатура справ. Вимоги до складання оформлення та погодження. Застосування типового та відомчих (галузевих) переліків документів зі строками зберігання.

3. Правила формування документів в справу.

4. проведення експертизи цінностей документів та оформлення їх результаті

5. Вимоги щодо оформлення справ. Складання описів справ, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду.

6. Порядок передавання справ до архівного підрозділу установи.

7. Вимоги до приміщення та обладнання архіву.

8. Запитання – відповідь.

Кожен учасник отримує пакет нормативно – методичних та законодавчих матеріалів

Вартість участі у семінарі одного спеціаліста становить 300 грн., 00 коп. (в т.ч. ПДВ 50 грн., 00 коп.). Зазначені кошти просимо перерахувати на розрахунковий рахунок № 26003060350538 в Черкаському ГРУ Приватбанку, МФО 354347, код 02736538, одержувач ЦНІІ.

(До уваги учасників семінару! Для оформлення акта виконаних послуг та податкової накладної учасник повинен мати при собі копію свідоцтва платника ПДВ та код ЄДРПОУ).

семінар відбудеться за адресою:

м. Черкаси, б . Шевченка, 205, ЦНІІ, 3-й поверх, актова зала або оф. 308.

Довідки за тел./ф. 36-08-17 або 36-08-16


Проведено навчання осіб по правилам технічної експлуатації теплових установок і мереж

14-15 травня 2015року у Черкаському ЦНІІ проведено навчання осіб, відповідальних за загальний стан і безпечну експлуатацію теплових установок і мереж підприємств, установ, організацій або тих хто є споживачем теплової енергії.

Після закінчення навчання та здачі екзаменів відповідні особи отримали посвідчення встановленого зразка


2 липня 2014 року Фахівці Черкаського ЦНІІ брали участь у парламентських слуханнях на тему: "Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави", що відбулись у Верховній Раді України

Метою слухань стало визначення пріоритетів розвитку наукової галузі, слухання стали дискусійним майданчиком для обговоренням та напрацювання пропозицій до проекту нового закону про науку, підготовленого при Комітеті з питань науки і освіти.

Участь у роботі слухань взяли народні депутати України, керівники уряду, представники Адміністрації Президента України, Ради національної безпеки і оборони, Національної академій наук, керівники і представники місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі науки, працівники наукових установ, вищих навчальних закладів, працівники наукових кіл і громадських організацій, - загалом понад 500 учасників.

Головуючий на засіданні Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський зазначив, що ініціатором слухань є Комітет з питань науки і освіти, також залучені до слухань комітети з питань аграрної політики і земельних ресурсів, з питань промислової та інвестиційної політики, з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, з питань охорони здоров'я, з питань соціальної політики та праці.

За його словами, сьогодні треба констатувати, що наука та науково-технологічна сфери в державі перебуває в критичному стані. Впродовж останніх 20 років фактично відсутній в державі запит, наукові дослідження та високотехнологічні розробки. Це свідчить про те, що держава практично не дає реальних пріоритетів в цьому напрямку. "Ми говоримо про неефективну систему державного управління в науково-технічній сфері. Ми говоримо про відсутність в Україні дієвих механізмів довгостроково чи хоча би середньострокове прогнозування і планування соціально-економічного розвитку держави", - підкреслив він. Р. Кошулинський висловив сподівання, що слухання нададуть змогу "перш за все законотворцеві знайти відповіді на запитання: які потреби сьогодні для нашої науки є; які зміни, які бар'єри треба забирати; яке ставлення має бути в держави, в державних органів до науки, до науково-технічної сфери".

Міністр освіти і науки Сергій Квіт звернув увагу на те, що ухвалений Верховною Радою Закон "Про вищу освіту" дозволяє говорити про три великих успіхи для розвитку науки в Україні.

По-перше, ми запроваджуємо третій цикл освіти так званий, тобто рівень PhD, доктора філософії. І ми сподіваємося найближчим часом розвивати в наших університетах і також у співпраці з академічними нашими інституціями повноцінні структуровані PhD -програми.

По-друге, власне співпраця, яка надає більше можливостей для співпраці університетів і наших академічних закладів.

По-третє, цей закон дасть поштовх для інакшої форми і змісту захистів і підготовки до захистів дисертацій.

С.Квіт висловив переконання, що сучасна розвинена наука є запорукою майбутнього України як високотехнологічної, демократичної європейської держави, а також запевнив, що і Президент України, і Прем'єр-міністр прекрасно розуміють значення науки, і готові навіть у сьогоднішні скрутні часи вживати ефективних заходів на підтримку досліджень і вчених. Причому, наголосив він, підтримки гідні не лише технологічні розробки, але й дослідження, які можуть призвести до нових фундаментальних результатів, які просувають уперед людське знання. Адже наука має не тільки економічний, але й не менш важливий гуманітарний вимір, забезпечуючи загальний рівень інтелігентності нашого суспільства, інтелектуальну упізнаваність України у сучасному світі.

Міністр освіти і науки зазначив, що формально Україна має розвинену нормативну-правову базу для науково-технічної діяльності. І водночас, кожен з тих, хто працює сьогодні в науці, розуміє: по-перше, корисні для науки положення чинних законів - хронічно не працюють, по-друге, натомість справно працюють положення, шкідливі для науки.

Він підкреслив, що наука є складною і дуже різноманітною сферою людської діяльності. Вирішення її проблем потребує поєднання зусиль великого числа органів виконавчої влади, законодавців та громадянського суспільства. Тому, виходячи із зазначення української науки для забезпечення належного рівня національної безпеки, що набуває особливого значення в умовах російської агресії, з огляду на необхідність перетворення науки і технологій на справжній пріоритет державної політики, С.Квіт висловився що підтримки пункту першого проекту Рекомендацій слухань з пропозицією до Президента України Петра Порошенка дати доручення присвятити розглядові комплексу цих питань одне із чергових засідань Ради національної безпеки та оборони України.

Голова профільного Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, зокрема, підкреслила, що наступною реформою після вищої освіти повинна стати реформа науки.

Обговорюючи законопроект про науку та науково-технічну діяльність, вона поінформувала, що створення документу були залучені представники різних груп. У результаті попередніх обговорень, спочатку було отримано концепцію законодавчих змін, а потім і сам законопроект.

Лілія Гриневич зазначила, що законопроектом заплановано конкретні кроки для розвитку університетської науки. Так, держава надасть університетам правові гарантії для здійснення наукових досліджень у вищих навчальних закладах. А наукові установи отримають право акумулювати зароблені кошти на банківських рахунках поза державним казначейством.

У законопроекті усувається ґрунт для "фінансової дискримінації" галузевої науки. Університетам, які здійснюють дослідження, буде надано базове бюджетне фінансування. Також створюються передумови для запровадження грантової системи для прикладних досліджень.

Важливо й те, що документом передбачено й соціальний захист українських вчених, які наразі справді потребують підтримки та гідного статусу у суспільстві.

"Наука забезпечить конкурентоспроможність України в європейській спільноті і надасть технології, які забезпечать інноваційний розвиток економіки. Сьогоднішня наука - це завтрашня технологія. Вкладення в науку сьогодні - це багатократні повернення прибутку від інноваційних продуктів, збільшеної продуктивності праці завтра", – наголосила народний депутат.

Широка зацікавленість до тематики слухань вилилася у конструктивну дискусію виступаючих у залі Верховної Ради. Науковці й експерти наголошували, що вітчизняна наука ще має потенціал для вирішення складних і необхідних суспільству завдань у сфері оборони, медицини, біотехнологій та екосистем.

Проте сьогодні система державного управління науково-технічною сферою є неефективною, адже фактично залишена без належної уваги та фінансової підтримки держави і бракує коштів для підтримки та розвитку сучасної науки.

Учасники парламентських слухань підкреслили, що від змістовного й критичного обговорення актуальних питань наукової сфери потрібні конкретні напрацювання та пропозиції, які будуть подані на затвердження до Верховної Ради, і будуть покладені в основу нової законодавчої бази.

img_1 img_2 img_3

Джерело інформації - Верховна Рада України


Фахівці Черкаського ЦНІІ прийняли участь у спільному соціальному заході в рамках просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні».

23 червня 2014 року в Києві в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся спільний соціальний захід Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) та Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) «Я купую справжнє! Я не купую підробок!», який пройшов у форматі круглого столу «Основні напрямки діяльності органів державної влади України щодо захисту прав інтелектуальної власності». Участь у заході взяли понад 50 осіб – широке коло громадськості та представників органів державної влади (правоохоронних, контролюючих, судових, місцевого самоврядування), зокрема: голова Всесвітньої групи з боротьби з підробками (GACG Network) Джон Андерсон, президент УАПП Пахаренко-Андерсон Антоніна Павлівна та інші.

Соціальний захід «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» є черговим етапом просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», розпочатої в нашій державі навесні 2012 року УАПП разом з Державною службою, Державною митною службою України, Міністерством внутрішніх справ України та ICC Ukraine.

Відкриваючи круглий стіл, президент УАПП Антоніна Пахаренко-Андерсон привітала учасників та підкреслила, що мета цієї просвітницької кампанії – об’єднати в боротьбі з контрафактом уряд, бізнес і споживачів, сприяти формуванню раціональної моделі споживання та підвищенню рівня обізнаності українців про ризики й наслідки придбання контрафактних товарів. Подякувавши учасникам за виявлений до заходу інтерес, Антоніна Павлівна зазначила, що сьогоднішнє представництво свідчить про готовність суспільства об’єднатися для подолання проблеми підробок і піратства.

Голова Державної служби інтелектуальної власності Микола Ковіня підтримав колегу та зазначив, що потужний за професіоналізмом рівень учасників зібрання є ознакою того, що проведення щорічної кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» важливе й актуальне для суспільства. За його словами, для Державної служби пріоритетним напрямом діяльності залишається забезпечення належного рівня правової охорони інтелектуальної власності, удосконалення цієї роботи заради того, щоб творча людина в Україні відчувала, що її праця затребувана, що її шанують, поважають і, відповідно, захищають її права.

Володимир Щелкунов відмітив, що українці повинні усвідомлювати: дешева контрафактна продукція – це одна з головних перешкод для розвитку вітчизняного виробництва, адже порушення прав інтелектуальної власності гальмує впровадження інноваційних виробництв і економічний розвиток держави, а недотримання високих стандартів якості в агрохімічній сфері створює загрозу масштабних техногенних катастроф. Особливо важливим є розуміння шкоди від підробок не тільки для окремого споживача, але й для України в цілому: обсяги щорічного недоотримання бюджетом країни мільярдів гривень потенційних податкових надходжень разючі, знижується пряме інвестування через втрату країною інвестиційної привабливості, зростають корупція та злочинність, немає чесної конкуренції на ринку.

Учасники круглого столу звертали увагу на те, що виробництво та розповсюдження підробок – це злочинна діяльність, яка стосується практично кожного з нас. Згідно з останніми оприлюдненими даними ООН, світовий оборот контрафактних товарів становить $ 250 млрд на рік. Підробляють майже всі товари загального вжитку, причому підробки продаються практично в усіх країнах світу і є невід'ємною частиною будь-якого значного сектора продукції. Цей нелегальний бізнес можна порівняти хіба що з торгівлею наркотиками та зброєю, тому він уже став частиною величезної злочинної індустрії, з якою пов’язане не лише порушення прав інтелектуальної власності, а й інші злочини. Незаконне виробництво, поширення й торгівля підробками є чималим джерелом доходу для злочинців. Цей факт полегшує «відмивання» незаконного прибутку, а кошти, отримані від торгівлі підробками, спрямовуються на подальше виробництво контрафактних товарів та інші незаконні види діяльності. Наприкінці виступу Антоніна Павлівна звернулася до присутніх із закликом: «Якщо ми голосуємо за цивілізований і безпечний ринок товарів у нашій країні, тоді ми повинні формувати активну громадянську позицію та своєрідну солідарну відповідальність за наслідки й результати пасивності та бездіяльності щодо виробництва, розповсюдження й придбання підробленої продукції! Бездіяльність небезпечна, оскільки породжує безкарність, зростання криміналітету та корупції в суспільстві».

З практичними проблемами своєї діяльності, пов’язаної із захистом прав інтелектуальної власності та боротьбою з підробками, учасників круглого столу ознайомив юрист патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Євген Рогозянський. Як він підмітив, проблема підробок останніми роками стала особливо масштабною. Причиною цьому є багато факторів, з-поміж яких основні – недостатня обізнаність населення щодо вигляду та якостей оригінальної продукції, її функціональних властивостей тощо. Можливість отримання надприбутків штовхає недобросовісних виробників контрафактної продукції та імпортерів на злочин – заради отримання вигоди вони виготовляють підроблені товари, часто при цьому нехтуючи стандартами якості та забуваючи про безпеку споживачів, які купують низькоякісну контрафактну продукцію, що має вигляд товарів світових брендів.

Українське законодавство надає компаніям широкі можливості для захисту своїх прав, але це не розв’язує проблеми по суті: досі є багато недопрацьованих моментів у законодавстві, прогалин, які дозволяють контрафактній продукції потрапляти на наш ринок.

Доповідач акцентував увагу на недоліках законодавства, які відкривають підробкам шлях на ринок України. Зокрема, він наголосив на тому, що чинне кримінальне законодавство не передбачає персональної відповідальності осіб, задіяних у всьому ланцюгу розповсюдження контрафакту – від виробництва до реалізації. Євген Рогозянський акцентував увагу на прогалинах митного законодавства: можливість декларантам не вносити інформацію про торговельну марку до митної декларації; певні недоліки законодавства, що не дозволяють митним органам під час складання протоколів за статтями 472, 282 та 283 Митного кодексу України перевіряти товари на предмет порушення прав інтелектуальної власності; невідповідність положень статей Митного кодексу та Закону України «Про захист прав споживачів» стосовно знищення контрафактного товару.

Юрист відзначив, що в нормах Митного кодексу та Закону України «Про виконавче провадження» немає положень, у яких би зазначалося, що правовласник є учасником (стороною) виконавчого провадження в разі складення протоколу митними органами про порушення митних правил у сфері інтелектуальної власності, та детально висвітлив питання браку спеціалізованих установ, які б займалися знищенням певних видів фальсифікованої продукції, зокрема окремих категорій небезпечних товарів.

Як перед початком, так і на завершення заходу всі учасники мали можливість неформального спілкування. Вони обговорювали проблемні питання та проясняли найбільш болючі або незрозумілі моменти. Присутні на власні очі бачили та тримали в руках зразки контрафактної продукції з «Музею підробок» УАПП.

img_1 img_2

Джерело інформації - офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України


Держінформнауки продовжує національне он-лайн опитування щодо розбудови інформаційного суспільства в Україні

З нагоди Всесвітнього Дня інформаційного суспільства Держінформнауки було започатковано національне он-лайн опитування з питань розбудови інформаційного суспільства в Україні.

Результати опитування будуть оприлюднені.

Щоб взяти участь в он-лай опитуванні, необхідно заповнити АНКЕТУ


Шановні працівники наукової сфери! Прийміть наші найщиріші вітання і слова глибокої пошани та вдячності з нагоди вашого професійного свята – Дня науки!

«Ученые те же фантазеры и художники; они не вольны над своими идеями; они могут хорошо работать,
долго работать только над тем, к чему лежит их мысль, к чему влечет их чувство.»
В.Вернадський

У сучасному світі інтелектуальний ресурс виступає головним рушієм розвитку суспільства. День науки – це свято творчих, працьовитих людей, діяльність яких є символом духовної свободи та особистісного розвитку. Відзначаючи День науки, ми вкотре віддаємо належну шану як людям, чиїми досягненнями та інтелектом пишається наша держава, так і науковій сфері в цілому як запоруці економічного розвитку держави.

Сьогодні місце України у світовій спільноті значною мірою визначається саме вітчизняним науковим потенціалом. Тільки спираючись на розвинену та потужну науку, можна побудувати динамічну і конкурентоспроможну економіку, здатну забезпечувати сталий розвиток та соціальну єдність усього українського суспільства. Також вкрай важливими є розвиток та ефективне використання інноваційних можливостей наукової сфери для модернізації та зміцнення конкурентних позицій вітчизняного виробництва, підвищення добробуту наших громадян.

Саме завдяки вам, вашій самовідданій праці, невпинній енергії та винахідливості, українські наукові досягнення знані та шановані в усьому світі.

Зичимо вам здоров'я, добра, родинного затишку та добробуту. Нехай творче натхнення та вдача не полишають вас на шляху новаторства, а наукові досягнення слугують на благо України!

З повагою, Директор Черкаського ЦНІІ В.Монке



Лист Павленка В.І.

До нас неодноразово звертаються винахідники та раціоналізатори Черкаської області з питань підготовки документів на отримання патентів на винаходи та корисні моделі тощо.. Також вони пропонують своє бачення в вирішенні цих питань та висловлюють критику існуючої системи та оплату за відповідні послуги.

Опубліковуємо лист-звернення винахідника з Черкащини Павленка Василя Івановича.

ЦНІІ пропонує винахідникам висловлювати свою думку з цього питання.

Черкаси, вул. Шевченка, 205 к. 309, тел. 45-35-67

Інформаційно-аналітичний центр інноваційного розвитку, трансферу технологій та інтелектуальної власності


Лист-звернення

Зробив винахід - потрапив у кабалу.

На старості років мені, пенсіонеру, прийшла ідея зайнятись винахідництвом, а конкретно винайти спосіб контактного нагрівання рідини. У повсякденному житті ми маємо справу з поверхневим нагріванням рідини - води, тобто нагріваємо її в чайнику, каструлі або в котлі. Нагріваючи поверхню ємностей, тепло передається крізь стінку шляхом теплопровідності води. Контактне нагрівання води - це нагрівання и безпосередньо в контакті з продуктами горіння. Контактне нагрівання води привабливе тим, що в пристрої, в якому використовують це нагрівання, можна досяги коефіцієнта корисної дії, в подальшому ККД, який при спалюванні палива наближається до 100%, що дозволяв мати велику економію як твердого так і газоподібного палива.

Заявка на видачу патенту на винахід, для належного оформлення надається в Інституті промислової власності м. Київ. Але за все треба платити. В наш час капіталізму тільки сир в мишоловці безкоштовний. Інститут видає патенти на винаходи та корисні моделі. Отримав патент, згідно постанови Уряду Януковича N91148 від 19.09.2007, яка була втілена в життя 16 червня 2008р. Урядом Тимошенко, мотивуючи вступом України до СОТ, треба платити збір за підтримку чинності цих патентів. Так за патент на корисну модель протягом 10 років при наявності доходів треба сплатити 8900грн., а при відсутності доходів - 5% - 445грн. За винахід протягом 25 років треба сплатити при наявності доходів 55900грн., без доходів - 5% - 2795грн.

За промисловий зразок треба сплатити протягом 15 років 20750грн. Тут 5% знижки немає. Очевидно проект цієї постанови готували працівники Інституту, які прагнули забезпечити собі «квітуче життя» за рахунок винахідників, тому що у пункті Постанови за паперову роботу навпроти стоїть ціна - цифра з кількома нулями. Цією постановою Уряд кинув фінансування Інституту та Департаменту на плечі винахідників, забуваючи при цьому, що країна без технічних ідей приречена на загибель. Я маю патенти на два винаходи і на одну корисну модель, за що треба сплатити мені, при наявності доходів, 120700грн., а без доходів - заплатити з пенсії 6035грн. Недавно по телебаченню розповідали про Академіка Патона, який має 400 патентів на винаходи, скільки ж він «бідний» платить за підтримку чинності цих патентів? Я звернувся до Уряду з листом наступного змісту: «Шановний Прем’єр-міністр! Прошу Вас витягти мене з боргової ями, в яку я потрапив завдяки своїй винахідливості. Я маю три патенти України на винаходи. Поряд з файними паперами патентів на винаходи, я одержав купу паперів на податки за утримання цих патентів. Ці податки я повинен 25 років платити, які зростають впродовж зазначеного терміну, починаючи з десятків гривень і до сотень, що складае 5% від тих податків, які треба платити при наявності доходів від зазначених патентів. Я не в змозі утримувати ці патенти на свою пенсію, якої не вистачає на ліки, вимушений буду від них відмовитися і заповісти онукам в десятому коліні не займатись винахідництвом.

Прошу Вас переглянути ганебну постанову Уряду №1148 від 19.09.2007р., яка глушить всю творчу ініціативу.

Але як і в старі часи на кого скаржився, до того і потрапляє скарга. Потрапила моя скарга у Департамент інтелектуальної власності м. Київ. Ті роз'яснили мені, що патенти повинні приносити доходи і нагадали мені про 5% знижки без доходів. I взагалі дали зрозуміти «плати дурню!».

Хочу поділитись досвідом подачі заявки на одержання патенту України на винахід. Так мною була подана заявка на одержання патенту на винахід «Спосіб контактного нагрівання рідини». Борони Вас Боже після подання заявки на винахід надіслати зміни до цієї заявки, це принесе Вам значні моральні та матеріальні збитки. Як виникла в мене ідея винаходу, я зразу склав заявку не перевіривши її. При технічному випробуванні пристрою, в якому реалізується мій спосіб, я не одержав бажаного технічного результату, ККД пристрою було 25%. Далі я удосконалив пристрій і одержав ККД 99,3%. На радощах я не вніс зміни у опис заявки на патент на винахід, а зазначив тільки отриманий результат. Поквапився зареєструватися і відправив заявку до Інституту промислової власності без внесения відповідних змін. Згодом зробивши зміни, я відправив в Інститут додаткові матеріали для внесения змін в основну заявку. А тут почались мої поневіряння. Моя заявка потрапила до технічного експерта Головач П.О. Той, посилався на те, що додаткова заявка містить нові ознаки винаходу і він порушить закон, якщо прийме до уваги додаткові матеріали. Як я не просив його викинути первинні матеріали у смітник, а прийняти до уваги додаткові матеріали, він не боячись закону, видав мені патент по своїй суті непатентноздатний по первинним матеріалам. Винахідник, отримавши патент, має право розпорядитися ним на свій розсуд, чи продати або втілити в життя. Я зібрав свої винаходи, переклав їх на російську мову і відправив на підприємства: ВАТ «Росс» м. Харків та «Агротепломаш» м. Житомир з пропозицією співпраці по розробці побутових коглів для опалювання приміщень. Але у керівників цих підприємств не вистачило інтелекту надати мені відповідь на мої листи. В більшості випадків папери патентів чекає місце на гвіздку в туалеті.

Мої винаходи спрямовані на виготовлення економічних побутових котлів з ККД, що наближається до 100%.

Користуючись нагодою запрошую спонсорів до співпраці.

Винахідник В.І. Павленко



Представники Черкаського ЦНІІ прийняли участь у Міжнародному науково-технологічному форумі «Наука. Інновації. Технології – 2013»

Організаторами Форуму є Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національна академія наук України, Національна академія аграрних наук України, Національна академія медичних наук України та Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки.

Вітальні адреси Форуму направили Президент України Віктор Янукович та Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Як відзначив Перший заступник голови Держінформнауки Борис Гриньов, у такому форматі Форум проходить уже втретє, але цього року він має ряд особливостей. По-перше, його експозиції покликані, насамперед, продемонструвати результат роботи промислових підприємств, отримані разом зі вченими. Зокрема, на Форумі представлені ті розробки, які минулого року були відзначені Премією Кабінету Міністрів України за розробку і впровадження інноваційних технологій.

За словами Бориса Гриньова, Форум має не тільки ознайомити широку громадськість з передовими науковими досягненнями, але й стати площадкою для обговорення шляхів вирішення проблеми прискореної комерціалізації винаходів та їх впровадження у виробництво. Він також зазначив, що для збільшення внутрішніх і зовнішніх інвестицій у високотехнологічну сферу та активізації інноваційних процесів загалом сьогодні потрібно, перш за все, прийняти нову редакцію Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», який «модернізує» форми співробітництва наукових установ і бізнесу, сформувати сучасну систему наукової експертизи, розширити грантове фінансування перспективних досліджень, відновити роботу технопарків та створити індустріальні парки, а також більш активно долучатися до співпраці з провідними міжнародними науковими центрами.

Окремі стенди на Форумі презентують його учасникам і гостям роботи цьогорічних претендентів на Державну премію України в галузі науки і техніки. За словами Першого заступника голови Держінформнауки Бориса Гриньова, переважна більшість цих робіт має чітко визначене прикладне значення. Наприклад, розробка автоматизованої системи обліку електричної енергії з контролем показників якості націлена на вирішення загальнодержавної проблеми інтеграції енергосистем України та ЄС. Енергоефективні технології прискореного зведення об’єктів промислового і цивільного будівництва дозволять прискорити модернізацію будівельної галузі. Також на Державну премію претендують новаторські роботи у галузі фармакології і медицини, екології та сучасного матеріалознавства.

Під час роботи Форуму свої науково-технологічні розробки також демонструють юні вчені із Малої академії наук, які пропонують оригінальні рішення актуальних проблем у сфері ЖКГ, екології, медицини й вже отримали високу оцінку фахівців.

В рамках Форуму відбуваються і заходи, присвячені 20-ій річниці підписання Угоди між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про науково-технічне співробітництво. Під час цих заходів будуть представлені практичні результати спільних проектів у сфері біотехнологій, матеріалознавства та енергозбереження.


.



Шановні винахідники і раціоналізатори !

Щиро вітаємо Вас, винахідників і раціоналізаторів Черкащини, людей з даром творчості, відчуттям знайти нове, невідоме, з святом – Днем винахідника і раціоналізатора України.

Бажаємо Вам, Вашим сім’ям , рідним міцного здоров’я, благополуччя, щастя, творчих зусиль для нашої інноваційної справи, що буде на користь суспільству, державі, майбутнім поколінням.



Фахівці Черкаського ЦНІІ взяли участь у семінарі на тему «Шляхи розширення співробітництва з Міжнародним центром наукової і технічної інформації»

Під егідою року головування України в міжнародній організації «Міжнародний центр наукової і технічної інформації» (МЦНТІ), 17 вересня 2013 року відбувся семінар на тему «Шляхи розширення співробітництва з Міжнародним центром наукової і технічної інформації». Участь у заході взяли представники Держінформнауки, регіональних Центрів науки, інновацій та інформатизації України.

Під час семінару сторони обмінялись баченням розвитку системи обміну науково-технічною інформацією, мережі просування інновацій та інтеграції до міжнародної системи трансферу технологій.

Учасниками семінару було висловлено зацікавленість у розширенні співпраці шляхом популяризації національних технологій та розробок у друкованих виданнях МЦНТІ, обговорено спільні можливості впровадження нових проектів та інноваційних конкурсів, що допоможуть розширити перелік послуг для підприємств регіонів України. Також обговорювалась необхідність налагодження обміну технологічними профілями з країнами – учасницями МЦНТІ, отримання доступу до світових інформаційних ресурсів та формування баз даних інформаційних технологій.

Представники МЦНТІ запропонували учасникам семінару долучитись до формування колективного стенду для спільної участі у п’ятій міжнародній виставці науково-технічних досягнень у м. Харбін (Китай) та у міжнародному заході «Ключові технології Баварії».

Сторони також обговорили можливість поновлення традиції та проведення семінарів за науково-технологічною та інноваційною тематикою у Львові. Ідея щодо започаткування проведення лекцій видатних науковців із країн-учасниць МЦНТІ для перспективної молодці цих країн, також знайшла підтримку серед учасників семінару.



IX Міжнародний салон винаходів і нових технологій "Новий час", м.Севастополь

26-28 вересня 2013 р. у м.Севастополь буде проведено IX Міжнародний салон винаходів і нових технологій "Новий час", та VIII міжнародний конкурс молодіжних інновацій та розробок "Новий час"

Під час салону відбудеться виставка-ярмарок розробок нових технологій в галузі енергоефективності та енергозбереження, виставки "Інновації в туризмі", "Культурні інновації", "Інновації в технології", святкування Міжнародного дня винахідника та ін.

Для участі в ІХ Міжнародному Салоні запрошуються зацікавленні підприємства, вузи, винахідники.

IX Міжнародний салон винаходів і нових технологій "Новий час". Реєстраційна форма повинна бути подана двома мовами до 07 вересня 2013 року: українською або російською мовами

VIII міжнародний конкурс молодіжних інновацій та розробок "Новий час" Конкурс проходить з 01 жовтня 2012 р. до 07 вересня 2013 р. Він має три напрямки для вікових груп:

1) до 12 років; 2) 12-18 років; 3) 18-25 років.

1. Конкурс «Молодий винахідник»

2. Конкурс нових технологій.

3. Конкурс соціальних інноваційних проектів

Строки подачі конкурсних матеріалів до 07 вересня 2013 р.

Підведення підсумків конкурсів проводиться до 10 вересня 2013 р. і повідомляється його учасникам.

З питаннями звертайтесь до організаторів даних заходів:

Юрій Мечиславович Скоморовський

Тел.: 380-692-475728, 380-500094660

e-mail: aumel@sevsky.net, el-voz@i.ua,

aed-sevastopol@yandex.ru

Володимир Олексійович Куліков,

Тел.: +380-692-932038, +38050-8126191.

Реєстрація на сайті: www.newtime-ayumel.com



Міжнародний науково-технологічний форум «Наука, інновації, технології - 2013»

З 15 по 17 жовтня 2013 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», за адресою вул. Салютна, 2-Б (ст. метро «Нивки»), відбудеться Міжнародний науково-технологічний форум «Наука, інновації, технології - 2013» (далі – Форум). Мета Форуму - презентація кращих наукових досягнень, інноваційних розробок та технологій, сприяння їхньої комерціалізації та впровадженню у виробництво, що є однією з головних умов успішного розвитку економіки країни.

До участі у Форумі запрошені провідні вчені, що представляють наукові установи та вищі навчальні заклади, інженери та конструктори державних підприємств, керівники міністерств, Національних академій наук, представники бізнесових кіл, посли та працівники посольств іноземних держав в Україні.

У відкритті Форуму запланована участь Прем’єр-міністра України, членів Уряду України, представників Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій.

У рамках Міжнародного науково-технологічного форуму «Наука, інновації, технології - 2013» працюватимуть експозиції найкращих технологічних розробок вітчизняних наукових установ, ВНЗ та підприємств, зокрема - робіт-лауреатів Премій Кабінету Міністрів України за розробку інноваційних технологій. Також будуть проведені тематичні конференції, круглі столи та семінари.

Крім того, під час роботи Форуму відзначатиметься 20-а річниця підписання Угоди між Україною та Німеччиною щодо науково-технічного співробітництва. У роботі Форуму візьмуть участь представники наукових кіл ФРН та представники компаній, що працюють у сфері високих технологій. Відбудеться обговорення майбутніх напрямів двостороннього українсько-німецького співробітництва, зокрема, можливостей участі українських науковців у міжнародному проекті FAIR (м. Дармштадт, ФРН) з вивчення іонів та антипротонів.

У рамках ділової програми Форуму учасники зможуть обмінятися практичним досвідом у сфері науково-технічного співробітництва, знайти нових бізнес-партнерів, представити свої наукові розробки та ознайомитися з кращими інноваційними проектами.

У разі зацікавленості в участі у даному Форумі необхідно надати теми виступів учених на засіданнях сесій, що відбудуться у рамках Форуму.

З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті Форуму (http://www.hi-techexpo.com/)

сайт Форуму



Оголошується конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій

З 1 червня 2013 року оголошується проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. № 701.

Умови проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-сайті Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України у підрозділі «Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій» розділу «Науково-технічна діяльність.



Конкурс спільних українсько-білоруських науково-технічних проектів на період 2014-2016 років

Конкурс спільних українсько-білоруських науково-технічних проектів на період 2014-2016 років

Інформація про конкурс.doc



Шановні колеги, дорогі друзі !

Щиро вітаємо Вас з Днем науки! Це свято людей творчої праці, діяльність яких є символом відданості Науки, розвитку особистості та духовної свободи.

Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій – основа економічного зростання Черкаського регіону , всієї України.

Міцного Вам здоров’я, родинного затишку та добробуту, творчого натхнення в ім’я науки, Української Держави.



Присуджено Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій

Кабінетом Міністрів України 29 квітня 2013 року прийнято розпорядження «Про присудження премії КМУ за розроблення і впровадження інноваційних технологій». Премії, що присуджені п‘ятьом авторським колективам планується вручити до Дня науки. Встановлено розмір Премії на 2013 рік – 180 тис. грн. на кожний авторський колектив. Роботи-переможці було визначено за результатами конкурсного відбору з 27 поданих , спеціальним Комітетом, до складу якого входять провідні вітчизняні науковці та конструктори.

Премії присуджено:

за роботу "Створення основної конструкції першого ступеня ракети-носія «Антарес"

Авторський колектив: Дегтярев О.В., Баулін С. О., Щеголь В.А., Кушнарьов О.П., Бондар М.А., Сіренко В.М., Федоров В.М., Шевцов Є.І., Денісов В.І., Давиденко С.О.

Суть роботи – створення основної конструкції першого ступеня ракети-носія «Антарес», яка призначена для забезпечення доставки корисних вантажів на Міжнародну космічну станцію після припинення польотів кораблів багаторазового використання «Спейс Шаттл».

Ракета-носій (РН) США «Антарес» вперше в історії американських космічних досліджень має в своєму складі ступень іноземної країни – України. Розробники США наважилися на такий крок тому, що інноваційні рішення втілені в українській конструкції першого ступеня на сьогодення забезпечують перевагу у таких важливих компонентах, як надійність старту РН, та оптимальні для цього класу РН габаритно-масові характеристики.

Інноваційні рішення:

вперше у світовій практиці ракетобудування впроваджений «відсік утримання», який забезпечує надійне закріплення РН на стартовому столі, утримує РН до того часу, коли тяга двигуна досягне оптимального значення (більш ніж стартова вага РН) і гарантує надійне «росфіксування» у заданий час;

вперше у практиці ракетобудування створені баки для компонента-перезахолодженого кисню температурою мінус 192 градуса по Цельсію без застосування зовнішньої ізоляції баків, що дозволило суттєво збільшити енергетичні характеристики РН.

Всього у конструкції першого ступеня РН «Антарес» впроваджено більш ніж вісім кардинальних інноваційних рішень, які підтверджені патентами України.

Доцільність новітніх рішень підтверджена першим успішним пуском РН «Антарес», який здійснено 21 квітня цього року.

Ракета-носій «Антарес» здатна доставити на Міжнародну космічну станцію корисний вантаж у п’ять разів більше, ніж космічний апарат Dragon,який розглядається в якості альтернативи;

На сьогодні українськими ракетобудівельниками в рамках цього проекту виконано (2007-2012 роки) робіт загальною вартістю майже 1 млрд. грн.

Впродовж 2013-2017 років планується здійснити 10 пускових місій РН "Антарес" із доставки вантажу на міжнародну космічну станцію. Запланований обсяг фінансування, який отримають підприємства космічної галузі України для забезпечення цих запусків складе майже 2 млрд. грн.

- за роботу "Розроблення та впровадження у виробництво новітніх оптичних та гіротехнологій виготовлення та випробування кільцевих лазерів для високоточних гіроскопів навігаційних систем"

Авторський колектив: Єфремов В.В., Вахлаков О.Ю., Юрчук Ю.Д., Фурса Б.Д., Максименко В.І., Настич В.М., Унтілов Ю.П., Уляницька І.Й., Цимбалюк О.В., Граждан Є.О.

Робота стосується розроблення та впровадження у виробництво новітніх оптичних та гіротехнологій виготовлення та випробування кільцевих лазерів для високоточних гіроскопів, що використовуються у навігаційних системах.

Створені унікальні технології:

- обробки високоточних ситалових моноблоків кільцевих лазерів, виготовлення лазерних дзеркал із мінімальними рівнями розсіювання та поглинання - менше 0,004 %, коефіцієнтами відбивання - 99,98 %,

- оригінальні технології складання та юстування резонаторів кільцевих лазерів, технології вакуумно-технологічної обробки моноблоків, що забезпечують термін зберігання та використання на рівні 15-20 років, ресурс до 50 000 годин.

Високоточні лазерні гіроскопи, що створені за цими технологіями, забезпечують точність на рівні 0,003 град/год в умовах зміни температури від мінус 40 до +65°C та механічних перевантажень до 40 одиниць, що відповідає рівню кращих світових зразків

Зразки кільцевих лазерів і лазерних приладів на їх основі, вже встановлено, зокрема в українському космічному науково-технічному комплексі - для безплатформеної інерціальної навігаційної системи (БІНС) комплексу керування польотом ракети-носія “Циклон - 4”.

Створені прилади і системи ще раз підтвердили, що Україна є космічною державою, адже аналогічними за точністю технологіями володіють лише кілька найбільш високорозвинених країн світу (США, Франція та Росія).

Застосування цих навігаційних систем у виробах військового призначення дозволяє створювати зразки озброєння і військової техніки світового рівня з забезпеченням високої обороноздатності країни;

- за роботу "Наукова розробка сучасних компенсаторних механізмів оптичної корекції захворювань органу зору, розробка новітньої технології та організації серійного виробництва оптичних елементів з мікропризмовою структурою для їх застосування в офтальмологічній практиці"

Авторський колектив: Риков С.О., Сергієнко М.М., Сенякіна А.С., Шевколенко М.В., Бутенко Л.В., Петров В.В., Шанойло С.М., Крючин А.А., Антонов Є.Є.

Метою інноваційної роботи є радикальне поліпшення ранньої діагностики найбільш поширених очних хвороб, які супроводжуються порушеннями бінокулярного зору, перш за все для дітей в віці від 2 до 6 років, та ефективне їх лікування шляхом використання елементів з мікропризмовою структурою, які не мають аналогів в Україні та світі.

Кількість дітей з косоокістю в віці до 14 років: в світі – 182 млн., в Європі – 7,5 млн., в країнах СНД – майже 5 млн.

Соціально-економічні збитки за критеріями страхової медицини (за даними Держкомстату України за 2012 рік) складають майже 7 млрд. грн.

Для лікування порушень бінокулярного зору створена унікальна високоточна технологія виготовлення комбінованих сферо-циліндро-призматичних лінз, що поєднують в собі характеристики призматичних і сферичних, в тому числі астигматичних лінз, а також технологія виготовлення лікувальних окулярів з такими лінзами, які не мають аналогів в світі.

Авторами створено унікальне прецизійне обладнання для дзеркального алмазного різання металів, термоформування мікрорельєфних структур з оптичних пластмас та ультразвукового зварювання елементів з мікрорельєфом, впровадження яких забезпечило виготовлення мікропризм Френеля високої оптичної якості.

Створено діагностичний набір мікропризмових компенсаторів косоокості призмових КК-42 та набір високоточних лінійок симетричних мікропризмових компенсаторів косоокості для швидкої та достовірної діагностики, які захищені 5 патентами України та впроваджені в офтальмологічну практику.

Результати інноваційної роботи відкрили шлях для широкомасштабного діагностування та лікування захворювань органу зору в провідних офтальмологічних клініках України;

- за роботу "Розробка і впровадження новітніх технологій та устаткування для отримання високоякісної питної води"

Авторський колектив: Гончарук В.В., Кучерук Д.Д., Байдачний О.М.

Запропоновано принципово нову концепцію забезпечення населення України якісною питною водою, що ґрунтується на створені системи автономних комплексів для очищення води в місцях її безпосереднього споживання. Розроблені автономні комплекси водо підготовки для колективного і індивідуального використання з біотестуванням і аналітичним контролем якості питної води. Вибір необхідних методів очищення води до якості генетично безпечної води здійснюється відповідно до її складу і базується на гнучкому принципі, що забезпечує можливість варіювання кількістю блоків залежно від складу вихідної води. Запропоновані технології та обладнання за доступністю та комплексом проблем, що вирішуються не мають аналогів у світі. Понад тисячу блочних установок «Вега» та знезаражуючих апаратів «Промінь» впроваджено в багатьох населених пунктах усіх регіонів України;

- за роботу "Розроблення турбореактивного двоконтурного двигуна АІ-222К-25 для учбово-тренувального літака L15 (КНР)"

Авторський колектив: Кравченко І.Ф., Бабенко М.І., Карпачов І.І., Нестеренко С.М., Пашаєв М.М., Прочан Г.А., Письменний В.І., Резниченко О.П., Сергунін В.В., Собченко В.І.

Впроваджено у виробництво новий, сучасний, конкурентоспроможний авіаційний турбореактивний двоконтурний двигун АІ-222К-25 покоління «4+», який перевищує кращі світові аналоги за своїми тактико-технічними характеристиками.

За окремими показниками двигун перевершує рівень 4-го покоління і відповідає 5-му поколінню, зокрема: тягово-масовими характеристиками, завантаженістю компресора низького тиску, наявністю електронної системи керування з повною відповідальністю, використанням у вузлі компресора низького тиску сучасної конструкції типу blisk.

Турбореактивний двоконтурний двигун створений Державним підприємством «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім.. академіка О.Г.Івченка на замовлення компанії HONGDU (Китай) для учбово-тренувального літака L15 (КНР).

Початок контракту – 2001 р., завершення – 2041 р.,загальний обсяг виробництва 5,7 млрд. дол. США (1920 двигунів + 3840 ремонтів), обсяг експорту – 100%.

Кількість задіяних робочих місць – більш ніж 4000 робочих місць щороку, впродовж 40 років.



Створення Української інтегрованої системи трансферу технологій

Фахівці Черкаського ЦНІІ прийняли участь у засіданні круглого столу яке відбулось 24 квітня 2013р. у Державному агентстві з питань науки , інновації та інформатизації на тему «Українська інтегрована система трансферу технологій: перспективи та погляди подальшого розвитку»

Учасники, а це були керівники наукових установ , фахівці з питань інформаційно-аналітичної роботи та трансферу технологій, інтелектуальної власності, обговорили принципи роботи Української інтегрованої системи трансферу технологій (УІСТТ), електронної платформи мережі УІСТТ, умови приєднання до системи, подальшого її розвитку.

Наразі ЦНІІ готує відповідні документи про приєднання до Української інтегрованої системи трансферу технології з метою консолідації інформаційних ресурсів у технологічній сфері, виявлення технологічних розробок, що придатні для комерціалізації, потреб у технологіях, пошуку партнерів для науково-технологічного співробітництва, налагодження зв’язків між науковими установами та виробництвами у Черкаській області і в Україні.



Прийнято постанову № 300 «Про затвердження Порядку і напрямів використання коштів, одержаних у результаті трансферу технологій, створених за рахунок коштів державного бюджету»

Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України розроблено та Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 22 квітня 2013 р. № 300 «Про затвердження Порядку і напрямів використання коштів, одержаних у результаті трансферу технологій, створених за рахунок коштів державного бюджету». Зазначеною постановою затверджується Порядок і напрями використання коштів, одержаних у результаті трансферу технологій, створених за рахунок коштів державного бюджету.



Володимир Семиноженко: Симбіоз науки і освіти - основний чинник інноваційного розвитку нашої країни

Освіта і наука є основними конкурентними перевагами України у глобальній економіці. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, виступаючи на семінарі «Вища освіта і наука» Національної академії педагогічних наук України.

Як зазначив Голова Держінформнауки, ми тримаємо дуже високий світовий рівень за якістю людського капіталу. А людський капітал – це запорука відтворення нових бізнесів і нових підходів, основа конкурентноздатності країни.

Серед основних досягнень вітчизняної науково-технічної сфери Голова Держінформнауки відзначив високу винахідницьку активність та значну кількість запатентованих інноваційних розробок, наявність потужного кадрового потенціалу. Наші досягнення - патенти і винаходи, наявність кваліфікованих наукових інженерних кадрів. Це підтверджує, що конкурентна перевага України знаходиться в науці», – констатував Володимир Семиноженко.

Симбіоз науки і освіти Голова Держінформнауки назвав основним чинником інноваційного розвитку нашої країни. «Оскільки наука не робиться без освіти, то вимоги до якості вищої освіти в Україні сьогодні особливо жорсткі. Йдеться про встановлення інноваційних зв’язків між економікою і соціумом, перетворення будь-якої діяльності на інноватику. І я упевнений, що нашій країні все це до снаги», – резюмував Володимир Семиноженко..



Держінформнауки, IBM та startup.ua запускають програму підтримки стартапів

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України разом з корпорацією IBM та біржею інвестиційних проектів startup.ua запускать програму з просування найперспективніших в Україні бізнес-проектів в сфері IT "Глобальний підприємець". Це перша програма, реалізація якої пройде у рамках меморандуму про партнерство, націленого на співпрацю у галузі розвитку екосистеми інноваційного бізнесу в Україні.

"Створення нових можливостей для розвитку стартапів разом з механізмами бюджетного фінансування, розвитку фонду та підтримки малого інноваційного бізнесу створить ту матрицю, на якій повинні народжуватися ідеї, нові компанії, які, як я сподіваюся, з новим законодавством будуть прославляти себе, країну реєстрації та міжнародне IT суспільство", - заявив під час урочистого підписання меморандуму голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

Він підкреслив, що співпраця Держінформнауки з IBM та біржею інвестиційних проектів startup.ua у межах міжнародної ініціативи IBM "Глобальний підприємець" буде допомагати розвитку сектору інновацій та інформаційних технологій (ІКТ) в Україні.

Проект направлений на виявлення і просування найбільш перспективних в Україні бізнес-проектів в сфері ІКТ і є потужним стимулом для розвитку сектору. Програма для стартап-компаній надасть безкоштовний доступ до певних галузевих технологій. Крім того, IBM надасть доступ до своєї дослідницької групи, а також до ресурсів з продажу, маркетингу і технологій.

"IT наразі найбільш пріоритетна для нашої країни сфера. Ви знаєте, що за дорученням Президента підписана безпрецедентна програма розвитку та активізації економіки на два роки. Галузь IT є пріоритетом, тому їй мають бути надані нові законодавчі ініціативи, аби Україна стала найпривабливішою країною у Європі для розвитку IT бізнесу", - підсумував Семиноженко.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/derginformnauki_ibm_ta_startupua_zapuskayut_programu_pidtrimki_startapiv_1808229



Конкурс спільних українсько-молдавських науково-технічних проектів на період 2014-2015 років

З 22 квітня до 31 травня 2013 року Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України і Академія Наук Молдови оголошують конкурс спільних українсько-молдавських науково-технічних проектів на період 2014-2015 років.

Конкурс відкритий для наукових лабораторій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ і підприємств обох країн.

До участі у конкурсі приймаються проекти за такими пріоритетними напрямками:

Інформаційні та комунікаційні технології;

Нові матеріали;

Біотехнології;

Нанотехнології;

Енергетика та енергоефективність;

Медицина і фармація;

Охорона навколишнього середовища.



Держінформнауки хоче осучаснити законодавство про наукову діяльність

Держінформнауки розробляє зміни до закону про наукову і науково-технічну діяльність, якими, зокрема, буде розширено систему грантового фінансування наукових проектів. Про це повідомив голова агентства Володимир Семиноженко під час комітетських слухань.

"Головні завдання на найближчий час - ухвалити зміни до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", які значно б осучаснили правову базу в цій сфері", - йдеться у повідомленні.

Змінами передбачається створення Державного фонду підтримки науково-технічного розвитку, запровадження можливості створення недержавних фондів грантової підтримки, а також надання науковим установам права бути засновниками чи співзасновниками юридичних осіб за рахунок внесення до статутного фонду майнових прав на інтелектуальну власність.

Як зазначив голова Держінформнауки, головними пріоритетами відомства є розширення грантового фінансування наукових проектів та створення фонду технологічного розвитку, відновлення прогнозування науково-технічного розвитку на основі форсайтних досліджень та оновлення механізму формування пріоритетних напрямів науки і техніки, перспективне планування та реалізація державного замовлення на створення новітніх технологій, а також збільшення обсягів програмно-цільового фінансування наукових досліджень і науково-технічних розробок.

Джерело: "http://www.ukrinform.ua/ukr/news/derginformnauki_hoche_osuchasniti_zakonodavstvo_pro_naukovu_diyalnist_1806279"



Конкурс спільних українсько-литовських науково-технічних проектів на період 2014-2015 років

З 15 березня по 30 квітня 2013 року Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та Міністерство освіти та науки Республіки Литва оголошують конкурс спільних українсько-литовських науково-технічних проектів на період 2014-2015 років.

Конкурс відкритий для наукових лабораторій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ і підприємств обох країн.

До участі у конкурсі приймаються проекти за такими пріоритетними напрямками:

Інформаційні та нові виробничі технології (лазерні, прецизійні, механотронні, робототехнічні, плазменні та інші)

Енергетика та енергоефективність;

Екологія та раціональне природокористування;

Науки про життя, нові технології лікування та профілактики найпоширеніших хвороб, дослідження у сфері біотехнології, біоінженерії та генетики;

Нові речовини та матеріали;

Соціальні та гуманітарні науки.

Увага! До участі у конкурсі не допускаються виконавці (дослідницькі колективи та лабораторії) наукових проектів України та Литовської Республіки, які отримували фінансування у 2012-2013 рр. у групі з тим же самим науковим партнером (дослідницьким колективом або лабораторією) України або Литовської Республіки за результатами попереднього конкурсу.



Конкурс спільних українсько-литовських науково-технічних проектів на період 2014-2015 років

З 15 березня по 30 квітня 2013 року Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та Міністерство освіти та науки Республіки Литва оголошують конкурс спільних українсько-литовських науково-технічних проектів на період 2014-2015 років.

Конкурс відкритий для наукових лабораторій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ і підприємств обох країн.

До участі у конкурсі приймаються проекти за такими пріоритетними напрямками:

Інформаційні та нові виробничі технології (лазерні, прецизійні, механотронні, робототехнічні, плазменні та інші)

Енергетика та енергоефективність;

Екологія та раціональне природокористування;

Науки про життя, нові технології лікування та профілактики найпоширеніших хвороб, дослідження у сфері біотехнології, біоінженерії та генетики;

Нові речовини та матеріали;

Соціальні та гуманітарні науки.

Увага! До участі у конкурсі не допускаються виконавці (дослідницькі колективи та лабораторії) наукових проектів України та Литовської Республіки, які отримували фінансування у 2012-2013 рр. у групі з тим же самим науковим партнером (дослідницьким колективом або лабораторією) України або Литовської Республіки за результатами попереднього конкурсу.



Україна - у топ-50 найінноваційніших країн світу

Агентство Bloomberg внесло Україну до топ-50 найінноваційніших країн світу, поставивши її на 42 місце попереду таких країн, як Південна Африка, Аргентина, Румунія, Болгарія.Як критерії рейтингу було виділено сім факторів. Перший - інтенсивність проведення науково-дослідницьких та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) відносно вкладу у ВВП. Другий - рівень продуктивності праці. Третій - концентрація високих технологій.

Четвертий - кількість дослідників у відсотках на 1 мільйон людей. П'ятий чинник - продуктивність промисловості. Шостий - рівень освіти.

Останнім чинником є патентна активність

Найвищі показники Україна отримала завдяки рівню освіти (6 місце) і патентній активності (17 місце). За іншими чинниками країна отримала місця в четвертому-сьомому десятках.

Перше місце в рейтингу дісталося США, друге місце отримала Південна Корея, третя - Німеччина, четверта - Фінляндія, замикає п'ятірку Швеція.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiina_potrapila_do_spisku_naybilsh_innovatsiynih_kraiin_1793373



Конкурс студентських проектів «Енергоефективне будівництво в Україні»

GIZ GmbH в рамках пілотного проекту «Енергоефективна забудова» спільно зі Швейцарським бюро співробітництва в Україні ("Schweizerisches Kooperationsburo") та з представництвом OeAD GmbH у Львові („OeAD-Kooperationsstelle Lemberg“) у зв’язку з постійно зростаючою актуальністю теми енергоефективного будівництва, розпочинає проведення конкурсу студентських проектів, метою якого є залучення студентів до пошуку рішень з проблематики енергоефективного будівництва в Україні.

У центрі уваги конкурсу стоїть розробка рішень, що допоможуть зробити Україну енергоефективною країною.

Вимоги до конкурсних робіт

Роботи повинні висвітлювати бачення студента з точки зору різноманітних перспектив, що саме може зробити Україну енергоефективною. Концепції з баченням майбутнього у сферах архітектури та будівництва мають бути поєднані з реаліями українського сьогодення. Тематика об’єктів конкурсних робіт не обмежується. Роботи мають бути зрозумілими, містити плани, розрізи фасадів, візуалізацію та мають бути поданими в електронному вигляді у форматі pdf. Робочою мовою проектів є англійська або німецька.

Для участі у конкурсі можуть бути подані проекти, які є частиною актуального навчального плану або проекти, які було створено спеціально для конкурсу.

Умови участі у конкурсі

До участі запрошуються студенти-спеціалісти, а також магістратури та аспірантури українських вищих навчальних закладів відповідних фахових напрямів: архітектура, будівництво, містобудування, а також інженерні напрямки.

Участь у конкурсі індивідуальна (заявки від групи осіб не приймаються).

Обов’язковою умовою участі є гарне володіння англійською або німецькою мовою (здатність чітко висловлювати свою думку та розуміти співрозмовника).

Реєстрація та подача робіт

Для реєстрації у конкурсі необхідно заповнити та надіслати реєстраційну заявку на електронну адресу: Teyana.Pylypchuk@giz.de починаючи з 04 березня 2013 року.

Кінцевий термін подачі робіт є 15 квітня 2013 року 18:00.



Черкаські юні техніки взяли участь у ІІІ Всеукраїнській виставці-звіті «Країна юних майстрів»

28 лютого у м.Києві відбулась ІІІ Всеукраїнська виставка-звіт «Країна юних майстрів», на якій було представлено роботи юних техніків, науковців, винахідників з усіх куточків України. Традиційно виставку відвідав Президент держави Віктор Янукович.

Делегацію від Черкащини на заході очолювала начальник Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Галина Гаврилюк.

Як інформують в Головному управлінні, за результатами ретельного відбору, представляти Черкащину на цьому зібранні випала честь вихованцям гуртка «Судномоделювання» позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості міста Черкаси» (керівник гуртка Коваль А.В.). Юні техніки Євген Махиня та Ілля Шарабуров – неодноразові призери всеукраїнських та міжнародних змагань з судномоделювання, продемонстрували на виставці свої спортивні моделі радіокерованих яхт.

За участь у виставці вони були нагороджені Грамотами Українського державного центру позашкільної освіти.

З вітальним словом до учасників виставки та присутніх звернувся Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.



Ярослав Швець – учасник Всеукраїнського наукового конкурсу «Інтел – Техно Україна»

З метою виявлення та підтримки учнівської молоді, обдарованої в різноманітних сферах науки і техніки, інтеграції в міжнародний освітній простір Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут» в період з 19 по 22 лютого 2013 року проведено Всеукраїнський науковий конкурс «Інтел – Техно Україна».

Від Черкащини в конкурсі брав участь член Малої академії наук України, учень 11-Б класу Кам’янської загальноосвітньої школи № 1 I-III ступенів Ярослав Швець.

Хлопець представив у номінації «Енергетика» свій проект «Твердопаливний котел піролізного типу», який працює на твердому біопаливі. Конструкція котла захищена авторським свідоцтвом на винахід. Ці котли працюють в деяких установах і підприємствах Кам’янщини. Проект виконаний під керівництвом кандидата технічних наук Володимира Єрмоленка.

В конкурсі взяли участь понад 300 учасників із різних учнівських закладів України і в цій боротьбі Ярослав Швець зайняв почесне четверте місце.

За інформацією сектору з питань внутрішньої політики та зв'язків із громадськістю Кам’янської райдержадміністрації



Конкурс на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій

«З 18 жовтня 2012 року оголошується проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. № 701.

Умови проведення конкурсу розміщено на офіційному сайті Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України у підрозділі «Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій» розділу «Науково-технічна діяльність».



В Україні до кінця року запрацює "Єдине вікно"

До кінця року в Україні запрацює портал "Єдиного вікна" - сайту, через який громадянам можна буде звертатися ддо різних державних органів в електронній формі. Про це повідомив глава Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко. Найближчі два етапи в програмі" Електронний уряд "- це організація системи електронної взаємодії органів влади, яка знаходиться буквально на виході. Ми будемо з першого листопада демонструвати, як працює обробка документів усіх органів влади і об'єднуються дані в системі електронної взаємодії, щоб швидко, оперативно, безпаперовим чином займатися обробкою держрішень, - сказав В. Семиноженко.

Другий пункт програми, це уникнення дублювання інформаційних ресурсів на базі "Єдиного вікна". До кінця року, за його словами, запрацює перша черга проекту "Єдине вікно" на базі декількох органів, таких як Пенсійний фонд, Державна податкова служба та Державна митна служба.



На Черкащині відбувся Міжнародний інвестиційний форум

20-21 вересня в Черкасах проходив Міжнародний інвестиційний форум « Черкащина інвестиційна – 2012».

В заходах форуму взяли участь голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб, голова обласної ради Валерій Черняк, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі, Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Яна Зікмундова, представники французьких та бельгійських ділових кіл, а також делегації та представники бізнесу США, Італії, Ізраїлю, Індії, Естонії, Кореї, Білорусі, В’єтнаму, Нігерії.

У роботі форуму прийняла участь група фахівців Черкаського державного центру науки, інновацій та інформатизації на чолі з заступником директора Центру Станіславом Гульком.

Захід відвідали численні представники інвестиційних фондів, іноземних підприємств і компаній; керівники підрозділів, відповідальних за інвестиційну діяльність в області; очільники районів області та журналісти

Відкриваючи форум, голова облдержадміністрації, перш за все, привітав його учасників та оголосив вітання Президента України Віктора Януковича, в якому, зокрема, йдеться про те, що створення сприятливого інвестиційного клімату, готовність оперативно та якісно працювати є одним із пріоритетів роботи влади. «Переконаний, що нинішня дискусія сприятиме подальшій реалізації колосального природного, людського та економічного потенціалу, конструктивному діалогу між бізнесом і владою, забезпечуючи впровадження перспективних проектів на території центрального регіону Української держави», – наголошує Глава держави.

Презентуючи Черкащину, Сергій Тулуб охарактеризував пріоритетні напрямки її розвитку. Окрім того, він ознайомив гостей з основними показниками соціально-економічної ситуації, відзначивши при цьому позитивну динаміку щодо підвищення інвестиційної привабливості регіону. В контексті цього Сергій Борисович повідомив про скасування понад 1,5 тис. регуляторних актів, котрі регламентували діяльність бізнесу, а також відкриття в Черкасах Центру з надання адміністративних послуг, який діє за принципом «єдиного вікна».

Він підкреслив, що інвестиційний форум – це серйозна можливість розповісти про область світові, вітчизняним бізнес-колам та продемонструвати готовність до ефективної взаємодії, адже не випадково й сам захід відбувається під девізом «Черкащина – територія співпраці».

Між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, обласною державною адміністрацією та обласною радою підписано тристоронню угоду про співпрацю, в якій визначено основні напрямки подальшої спільної роботи. Визначено національні проекти, які найближчим часом будуть впроваджуватися на Черкащині, зокрема «Відкритий світ», «Енергія природи», «Нове життя» і «Вчасна допомога».

У рамках виконання угоди, вже 2013року на базі Черкаської обласної дитячої лікарні планується відкриття перинатального центру, а фінансування з державного бюджету складе понад 20,0 млн. грн.

Ще цьогоріч стартує національний проект «Відкритий світ», в якому візьмуть участь 22 школи області. Як відомо, він передбачає запровадження мультимедійних уроків, створення національної інформаційно-комунікаційної мережі на основі технології 4G.

У рамках реалізації національного проекту «Енергія природи» в Черкасах передбачається реалізувати його складову – проект «Теплий дім». Він передбачає утеплення дев’яти 9-поверхових будинків, а також реконструкцію котельні та тепломереж, або так звану«теплосанацію». Це також пілотний проект, який реалізовуватиметься у 5українських містах, до числа яких увійшлиі Черкаси. До кінця року буде розроблено техніко-економічне обґрунтування, яке і визначить загальну вартість проекту.

Після відкриття форуму, за участі делегатів та гостей відбулися тематичні пленарні засідання, на яких вони обговорили, зокрема, питання інвестиційного потенціалу агропромислового сектору Черкащини; інвестиційної привабливості промисловості та альтернативної енергетики, а також туристичної галузі.

Фото з "Міжнародного інвестиційного форуму"


.
.
.


Винесено на обговорення План заходів з реалізації Концепції реформування державної політики в інноваційній сфері.

З метою подолання недоліків і удосконалення системи державного регулювання та державного управління в інноваційній сфері на виконання пункту 55.1. Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.09.2012 № 691-р схвалено Концепцію реформування державної політики в інноваційній сфері.



За підтримки Європейської Економічної Комісії ООН стартував проект
«Огляд інноваційного розвитку України»

На початку вересня розпочато реалізацію проекту «Огляд інноваційного розвитку України», що здійснюється на запит Уряду України Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України за підтримки експертів Європейської Економічної Комісії ООН.

Програмою проекту передбачено проведення вісьмома незалежними міжнародними експертами ЄЕК ООН низки заходів з метою всебічного вивчення та оцінювання стану інноваційного розвитку та потенціалу України, напрацювання рекомендацій для органів державної влади, наукових установ та бізнесу стосовно розвитку економіки країни та формування національної інноваційної системи. В рамках проекту в період з 11 по 14 вересня 2012 року експертами вже проведено майже 40 робочих зустрічей із представниками міжнародних організацій, центральних органів виконавчої влади, неурядових громадських організацій, а також із представниками національного інноваційного бізнесу.

За результатами реалізації проекту групою міжнародних експертів буде надано незалежну оцінку інноваційного потенціалу України виходячи з найкращих світових практик в інноваційній сфері та сформовано на цій основі рекомендації щодо законодавчих та інфраструктурних перетворень, необхідних для забезпечення національного інноваційного розвитку та ефективного використання Україною власного наукового потенціалу.

Заключний документ проекту – Огляд інноваційного розвитку України, заплановано розглянути у грудні 2012 року під час засідання Комітету з Економічної Співпраці та Інтеграції ЄЕК ООН у Женеві.



Відбувся круглий стіл :
«Проблеми, перспективи, досягнення винахідників і раціоналізаторів Черкащини»

13 вересня 2012 року Черкаським Центром науки, інновації та інформатизації спільно з Спілкою винахідників Черкащини проведено засідання круглого столу: «Проблеми, перспективи, досягнення винахідників і раціоналізаторів Черкащини»

У засіданні взяли участь понад тридцять представників винахідників і раціоналізаторів Черкащини, науковців навчальних і наукових закладів: Черкаського державного технологічного університету, Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, Уманського національного університету садівництва, Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, НВК «Фотоприлад», Інституту помології ім. Л.П. Симиренка, Національного дендрологічного парку «Софіївка» та інш.

У вступному слові привітав учасників засідання зі святом винахідників і раціоналізаторів України, а також обкреслив коло питань круглого столу заступник директора центру з науково-інформаційної роботи О.М. Лисенко.

У виступах учасників було проаналізовано стан винахідництва на Черкащині, актуальні проблеми, перспективи впливу досягнень винахідників і раціоналізаторів на інноваційний розвиток регіону, України. З цікавими повідомленнями і пропозиціями виступили: Г. Столяренко, П. Чорнобай, О. Балабак, Г. Панасенко , М. Лавриненко, В. Дідук, І. Жиляк, Н. Фоміна, О. Хомченко, Є. Мислюк.

За результатами обговорення, враховуючи пропозиції, що зазначалися у виступах та повідомленнях учасників круглого столу напрацьовано рекомендації, зокрема пропонується здійснити заходи щодо: створення «Клубу винахідників Черкащини» на базі ДП ЦНІІ, підготовці пропозицій Держкомінформнауки про підтримку винахідництва на Україні, щодо надання допомоги винахідникам та раціоналізаторам у оформленні відповідних документів, тощо.

Кращим винахідникам і раціоналізаторам, науковцям було вручено листи подяки від імені ЦНІІ і Спілки винахідників Черкащини.

Фото з засідання «круглого столу»


.
.
.
.

Уряд схвалив
Концепцію реформування державної політики в інноваційній сфері

На засіданні Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження «Про схвалення концепції реформування державної політики в інноваційній сфері». Активізація інноваційних процесів у національній економіці є одним з пріоритетних завдань, визначених програмою економічних реформ на 2012-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Проте система державного регулювання та державного управління в інноваційній сфері досі мала певні недоліки, які суттєво гальмували темпи інноваційного розвитку. Йдеться про такі системні речі, як невизначеність засад державної політики у цій сфері, фактичну відсутність чітких принципів державного замовлення на інноваційну продукцію, слабку узгодженість інвестиційної та інноваційної політики, а також відсутність комплексу стимулів щодо створення, виробництва та споживання інновацій.

Саме цю безсистемність й має подолати Концепція, яка вирішуватиме три комплекси проблем – формуватиме економічні (податкові, кредитні, страхові) умови прискореного розвитку інновацій, закладатиме сучасні організаційні основи інноваційних процесів та сприятиме створенню нової інституційної бази.

Показово, що Концепцією також передбачено формування таких ключових елементів сучасної інноваційної інфраструктури, які досі практично були відсутні в Україні. Насамперед це впровадження дієвих механізмів державно-приватного партнерства, створення кластерних моделей галузевого і регіонального співробітництва під час реалізації пріоритетних інноваційних проектів, формування системи інформаційно-аналітичного забезпечення реалізації державної інноваційної політики, а також створення на основі сучасних ІКТ інформаційно-аналітичної сервісної інфраструктури та відкритих баз даних ринково привабливих технологічних і організаційних інновацій у різних сферах суспільної діяльності.


Шановні колеги!

Державне підприємство «Черкаський Державний центр науки, інновацій та інформатизації» спільно зі Спілкою винахідників Черкащини засвідчує Вам свою повагу і запрошує взяти участь у засіданні «круглого столу»:

«Проблеми, перспективи, досягнення винахідників і раціоналізаторів Черкащини»

(присвяченому Дню винахідників і раціоналізаторів України)

Запрошуємо Вас, науковців, новаторів, конструкторів, представників технічної інтелігенції, авторів нових розробок ентузіастів науково-технічного прогресу до участі у проведенні заходу (з показом науково-технічних досягнень), який відбудеться 13 вересня 2012 року о 12-й годині в приміщенні Державного підприємства «Черкаський центр науки, інновацій та інформатизації» за адресою:

м. Черкаси, бул. Шевченка 205, 4 поверх, ауд. 404.

Довідки за телефонами: 36-08-13 – Ященко В.Є. 36-08-15(факс) – Будяк Л.В.



Шановні працівники видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження!


Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята! Це свято об’єднує людей, яким притаманна висока культура, постійний творчий пошук, шанобливе ставлення до книги. Друковане слово є запорукою розвитку освіти, науки та культури, джерелом духовності нації. Книга є фундаментом, що формує свідомість, забезпечує інтелектуальний, культурний і духовний розвиток кожної людини. Ваша праця є суспільно необхідною, адже серед розмаїття джерел інформації друкована продукція залишається найпоширенішою і найдоступнішою. Завдяки вам українська книжка користується дедалі більшим попитом й стає все популярнішою на міжнародному ринку. Бажаємо вам міцного здоров’я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, професійної інтуїції та зростання, нових досягнень і відкриттів на славу України!

З повагою, директор Державного підприємства «Черкаський державний центр науки, інновацій та інформатизації» Ю.В.Тимошенко

Представники ЦНІІ взяли участь у сесії «Створення європейських технологічних платформ та інноваційні програми» заключної конференції проекту BILAT-UKR «Посилення двостороннього науково-технічного партнерства в Україні».

В Держінформнауки відбулось засідання «круглого столу» в рамках заключної конференції проекту BILAT-UKR.

У засіданні взяли участь представники компетентних інституцій України, Європейської Комісії та країн ЄС, які координують науково-технічне співробітництво між Україною та країнами ЄС. Основна мета проведення заходу – підведення підсумків, огляд основних досягнень по проекту BILAT-UKR та визначення напрямів співпраці в рамках майбутніх проектів ЄС.

Під час конференції українська сторона виступила з доповіддю щодо діючого законодавства та пріоритетних напрямів співробітництва України в сфері науки та технологій. Також, було запропоновано розпочати переговорний процес, щодо визначення напрямку «Науки та інновації» пріоритетним напрямом співробітництва між Україною та ЄС на 2014-2020 рр.

Представниками Європейської сторони було наголошено на високих досягненнях України в рамках проекту BILAT-UKR та запропоновано співпрацю за наступними напрямами: інформаційні та комунікаційні технології, енергетика та енергоефективність, раціональне природокористування, науки про життя, нові речовини і матеріали.

Окрім того, під час дискусії представники наукових кіл України (Наумовець А.Г., Кухар В.П., Стріха М.В., Єльська Г.В.) поділились досвідом співпраці з іноземними вченими з країн ЄС та висловили пропозиції щодо розвитку двосторонніх відносин у сфері науки та технологій між Україною та країнами ЄС.


Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” 2012 року

На виконання Указів Президента України від 23 лютого 2001 року №113 "Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції" та від 13 липня 2005 року №1105/2005 "Про заходи щодо вдосконалення діяльності у сфері технічного регулювання та споживчої політики", Постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2001 р. №1502 “Про щорічний Всеукраїнський конкурс якості”,Концепції державної політики у сфері управління якістю продукції (товарів, робіт, послуг), затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 р. №447-р., розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 14.07.2004 р. №364 „Про організацію та проведення в області щорічно Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” в Україні проводиться Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України”.
Мета Конкурсу – об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління якістю та задоволенню потреб і очікувань споживачів. В рамках Конкурсу у 2012 році визначається краща продукція (товари, роботи, послуги) за наступними номінаціями: продукція, роботи та послуги.
Запрошуємо підприємства та організації Черкаської області до участі у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) – „100 кращих товарів України” у 2012 році. Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення Конкурсу на Черкащині здійснює Державне підприємство “Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”. Фахівці ДП „Черкасистандартметрологія” нададуть консультаційно - методичну допомогу підприємствам, які бажають взяти участь у Конкурсі, в підготовці та оформленні повного комплекту документів.
Чекаємо за адресою: 18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 278, кімната 604, тел/факс: (0472) 45-73-79.
E-mail: quality@st.ck.ua

Триває передплата
на журнал «Безпека життєдіяльності Черкащини»
на 2012 рік

Передплачуйте журнал:
  • у відділеннях зв’язку (Каталог місцевих видань, передплатний індекс 01132)
  • у редакції журналу (за готівку, безготівково за отриманим по факсу рахунком)

    Вартість передплати:
    на квартал – 75 грн;
    на півріччя – 150 грн;
    на рік – 300 грн.
  • За бажанням можна придбати журнали попередніх років випуску
    Адреса: 18002, м. Черкаси, б-р Шевченка, 205, к. 14
    Телефон: (0472) 45-02-61, Ганжа Любов Едуардівна
    факс (0472) 36-08-16; E-mail: magazine_bgd@ukr.net

    Триває передплата
    на журнал «Безпека життєдіяльності в Освіті»
    на 2012 рік

    З питань передплати звертайтеся:
  • у відділення поштового зв’язку (у Каталозі періодичних видань Черкаської області передплатний індекс 49426);
  • у редакцію журналу (за адресою: м. Черкаси, б. Шевченка, 205, к. 14, або за телефоном).

    Вартість передплати:
    на квартал – 40 грн;
    на півріччя – 80 грн;
    на рік – 160 грн.
  • За бажанням можна придбати журнали попередніх років випуску
    Адреса: 18002, м. Черкаси, б-р Шевченка, 205, к. 14
    Телефон: (0472) 45-02-61, Кучеренко Анна Василівна
    Факс: (0472) 36-08-16, E-mail: bgd_v_osviti@cntei.ck.ua

    Реєстрація об'єктів авторського права в електронному режимі

    Черкаський ЦНІІ, як учасник Національної мережі трансферу технологій надає послуги забезпечення дотримання авторських прав розробників на всіх етапах науково-дослідних робіт від ідеї до технології, в процесі трансферу технологій у виробництво та подальшого користування об’єктів авторського права.
    Автори науково-технічних розробок мають можливість:
    1. Безкоштовно зареєструвати та депонувати свої твори в електронному режимі;
    2. За отримання Свідоцтва про реєстрацію та депонування сплачувати тільки тоді, коли в цьому є необхідність;
    3. Встановлювати режим доступу до об'єкту авторського права, в тому числі і платний;
    4. Доручити захист своїх авторських прав та збір роялті організації колективного управління;
    5. Займатися творчістю, а бюрократичний клопіт передати фахівцям з комерціалізації.

    Черкаський ЦНІІ запрошує авторів скористатись новою послугою!
    Детальніше за тел.: 36-08-18; e-mail: intel@cntei.ck.ua

    Довідник науково-освітніх закладів Черкащини
    (випуск 2й)

    Черкаський державний центр науки, інновацій та інформатизації за підтримки обласної державної адміністрації підготовив станом 17.08.2011р. довідник навчальних закладів та їх філій державної і недержавної форм власності, наукових та науково-дослідних установ, яких на сьогодні в області налічується 79.
    У довіднику надана основна характеристика навчальних закладів, наукових та науково-дослідних установ Черкаської області, їх спеціалізація та напрямки наукової діяльності. Сподіваємося, що довідник стане в нагоді керівникам органів державного управління, освітянам та випускникам шкіл.
    З питань придбання довідника звертайтесь за телефоном: 36-08-16

    Фонд Черкаського ЦНІІ пропонує


    НПАОП 8.1.00-1.01-88 (НПАОП 15.0-1.01-88) Правила техники безопасности и производственной санитарии на предприятиях по хранению и переработке зерна Министрества хлебопродуктов СССР.

    ОСТ 8.12.01-84 ССБТ Требования безопасности к производственным процессам на елеваторах и хлебоприемных предприятиях.
    Отримати консультації та замовити документацію можна за адресою:
    м.Черкаси, бул. Шевченка 205, 4 поверх, кімн. 31;
    або за телефоном: (0472) 36-08-13.

    Патентний фонд ЦНІІ

    Черкаський державний центр науки, інновацій та інформатизації пропонує для працівників патентних підрозділів, студентів, викладачів, спеціалістів, які займаються створенням, удосконаленням, правовою охороною інтелектуальної власності, її використанням та захистом прав.
    Патентний фонд ЦНІІ формується та поповнюється національною патентною документацією з 1993 року та налічує 93,477 тис. прим. патентів на винаходи та 57,442 тис. прим. патентів на корисні моделі (станом на 1.06.2011).
    Патентна документація представлена в фонді:
    – описами до охоронних документів на об’єкти промислової власності;
    – офіційними бюлетенями та реферативними віданнями патентних відомств;
    – міжнародними та національними покажчиками класів винаходів, промислових зразків, товарних знаків;
    – БД «Електронна версія кумулятивного офіційного бюлетеня «Промислова власність»;
    – Спеціалізована БД «Винаходи (корисні моделі) в Україні»
    – Систематичними, нумераційними покажчиками до вітчизняних патентів;
    – Патентно-правовою літературою.
    За довідками звертайтеся за адресою:
    м.Черкаси, бул. Шевченка 205, 2 поверх, кімн. 10
    тел..: 36-08-19

    Міжнародинй Форум Від Науки до Бізнесу

    В фонд Черкаського ЦНІІ надійшли наступні документи:
    ⇒ Материалы Пятого Международного Форума от Науки к Бизнесу «Современные подходу взаимодействия ВУЗов с наукоёмким бизнесом» совместно с 10-й международной конференцией «Маркетинг от науки к бизнесу и успешная коммерциализация исследований» 11-13 мая 2011г. – Санкт-Петербург.
    ⇒ Материалы Четвертого Международного Форума от Науки к Бизнесу «Формирование и деятельность инновационных поясов вокруг учреждений высшей школы». 13-15 мая 2010г. – Санкт-Петербург.
    ⇒ Материалы Третьего Международного Форума от Науки к Бизнесу «Территории инноваций: опыт регионального развития». 14-19 мая 2009г. – Санкт-Петербург.
    ⇒ Материалы Второго Международного Форума от Науки к Бизнесу «Бизнес в развитии инновационной деятельности и инфраструктуры». 14-16 мая 2008г. – Санкт-Петербург.
    ⇒ Материалы Первого Международного Форума от Науки к Бизнесу «Международный опыт развития инфраструктуры инновационной деятельности». 17-19 мая 2007г. – Санкт-Петербург.
    Ознайомитись з документами та замовити їх можна в Черкаському ЦНІІ за адресою:
    м.Черкаси, бул. Шевченка 205, кімната 16, 3-й поверх.
    Тел..: (0472) 36-08-18, Ященко В’ячеслав Євгенійович;
    Тел/Факс: (0472) 36-08-16
    E-mail: cherkassy@cntei.ck.ua

    Аренда актової зали

    Черкаський ЦНІІ здає в аренду приміщення актового залу для проведення семінарів, конференцій, презентацій, виставок, тощо. Велика актова зала вміщує 200 осіб, мала зала - 50 осіб.
    Вартість аренди: 150грн/год - велика зала, 100грн/год - мала зала.
    З питань аренди звертайтесь за телефоном: 36-08-16 (факс), 45-35-67

    Новий "Класифікатор професій ДК 003-2010"

    Відповідно до Закону України «Про стандартизацію» і на виконання Плану національної стандартизації, Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики затверджено Зміну № 4 до Класифікатора професій 003:2005, що набуває чинності 1 листопада 2010 року. Було внесено 9745 позицій змін і доповнень, 9412 з яких стосуються приведення КП у відповідність до міжнародної стандартної класифікації.
    Замовити "Класифікатор професій ДК 003-2010" можна за адресою: м.Черкаси, бул. Шевченка 205, 4 поверх, кімн. 31; або за телефоном: (0472) 36-08-13.

    Вісник «Наука, інновації, трансфер технологій»

    Оголошується передплата на щотижневий інформаційно-аналітичний вісник «Наука, інновації, трансфер технологій». Запрошуємо Вас передплатити вісник на 2011 рік і взяти участь у його виданні, надсилаючи матеріали про досягнення освітян та науковців Вашого закладу.
    Вартість передплати на рік:
    - на паперовому носії - 150 грн. 00 коп.,
    - електронною поштою - 100 грн. 00 коп.
    Передплата здійснюється в Черкаському ЦНІІ за адресою: 18002, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 205, каб 16. Телефон: (0472) 36-08-18; тел./факс: 36-08-16. cherkassy@cntei.ck.ua

    Фонд Черкаського ЦНІІ пропонує


    - Закони України, законодавчі документи всіх міністреств та відомств
    - Класифікатори (в т.ч. "Класифікатор професій ДК 003-2010")
    - Довідники, кваліфікаційних характеристик (посадові інструкції)
    - Санітарні норми і правила, інструкції, положення, методики, тощо
    - ГОСТИ, ДСТУ, РСТУ, ТУ, ОСТ, ДБН, СНиП, тощо
    Черкаський ЦНІІ - офіційний агент ДП "УкрНДНЦ" по розповсюдженню копій нормативних документів
    Фонд нормативної документації поповнюється щомісяця!
    Отримати консультації та замовити документацію можна за адресою: м.Черкаси, бул. Шевченка 205, 4 поверх, кімн. 31; або за телефонами: (0472) 36-08-13.

    Журнал "Безпека життєдіяльності Черкащини"

    Черкаський ЦНІІ у 2011 році відновлює видання обласного інформаційного журналу «Безпека життєдіяльності», що видавався протягом 2002-2009 років, який виходитиме під новою назвою «Безпека життєдіяльності Черкащини».
    Журнал здобув широку популярність і визнання, як видання, яке містить законодавчі та нормативно-правові акти з охорони праці, роз’яснення порядку застосування норм чинного законодавства у сфері промислової безпеки, екології, виробничої санітарії, матеріали розслідувань нещасних випадків та аварій, порядок страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, висвітлення проблем безпеки населення фахівцями санепідемслужби, пожежної безпеки, цивільного захисту тощо. У практичному додатку до кожного номеру публікуються правила, типові положення, інструкції та інші нормативні акти. Матеріали, які публікуються в журналі, необхідні у повсякденній діяльності керівників підприємств, фахівців служб охорони праці, тих, на чиї плечі лягає відповідальність за безпеку працівників та виробництва.
    Передплатити журнал «Безпека життєдіяльності Черкащини» на 2011 рік можна у всіх поштових відділеннях і пунктах прийому підписки (передплатний індекс в Каталозі місцевих періодичних видань - 01132), або отримати рахунок на передплату в ЦНІІ. Передплатна ціна журналу на рік – 300 грн.
    Отримати додаткову інформацію про умови і можливості передплати можна за адресою: м.Черкаси, бул. Шевченка 205, 3 поверх, кімн. 14; або за телефонами: (0472) 45-02-61, 45-26-81, 36-08-16.

    Щодо перейменування Черкаського ЦНТЕІ

    Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №290 від 07.04.2010, №367 від 31.05.2010, №548 від 05.07.2010 та наказу Державного комітету України з питань науки,інновацій та інформатизації №31 від 27.09.2010, Черкаський державний центр науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ) відійшов із підпорядкування МОН України до Держінформнауки зі зміною назви на Черкаський державний центр науки, інновацій та інформатизації, скорочено ЦНІІ.

    Каталог науково-технічних розробок Черкащини

    Черкаський державний центр науково-технічної і економічної інформації з підготував і видав Каталог науково-технічних розробок Черкаської області, що розрахований на широке коло керівників органів влади та місцевого самоврядування, керівників підприємств та їх спеціалістів.
    В каталозі представлені науково-технічні розробки різних науковців, винахідників і раціоналізаторів Черкащини, які направлені на виконання середньострокових пріоритетних напрямків інноваційної діяльності та обласної програми науково-технічного та інноваційного розвитку на 2008-2011роки.
    З питань придбання каталогу звертайтесь за телефоном: 36-08-16

    Магазин ЦНIІ "Бланки"

    Магазин ЦНIІ «Бланки» пропонує збірники нормативної документації і Законодавства України
    Телефон для довідок: 45-04-66

    Магазин ЦНIІ "Все для охорони праці"

    Магазин ЦНIІ «Все для охорони праці» пропонує підбірку літератури і документації для охорони праці навчальних закладів, підприємств області.
    Телефон для довідок: 37-14-65

    Відділ науково-технічної інформації пропонує підприємствам малого та середнього бізнесу:

    • розробку документації з ОП відповідно до вимог законодавства;
    • розробка інструкцій з охорони праці за професіями та по видах робіт;
    • забезпечення технічною літературою, журналами;
    • виготовлення куточків з ОП;
    • виготовлення куточків споживача з комплектом законодавчих документів;
    • документи по захисту прав споживачів;
    • правила торгівлі;
    • нормативна документація по сільському господарству;
    • правила і журнали по автотранспорту;
    • документація по ціноутворенню у будівництві;
    За докладною інформацією звертайтеся за телефонами: 36-08-17; 45-12-80; 36-08-15; E-mail: ntiip@cntei.ck.ua

    Впровадження проектів

    ЦНIІ надає нову послугу по впровадженню проектів, освоєнню нових виробів та технічного переозброєння виробництва. Дослідно-конструкторські роботи.
    За докладною інформацією звертайтеся за телефонами: 36-08-16 та 45-26-81

    Черкаський ЦНIІ запрошує на навчання, курси підвищення кваліфікації і інформаційно-консультаційні практикуми

    • Керівників;
    • голів та секретарів тендерних комітетів;
    • спеціалістів з кадрової роботи;
    • юристів;
    • відповідальних за:
      - охорону праці;
      - газове господарство;
      - теплоустановки;
    Щодо участі в навчаннях та семінарах звертайтесь за телефонами: 36-08-17; 45-12-80; тел./факс 36-08-15; E-mail: ntiip@cntei.ck.ua
    . 18000 м.Черкаси, бул.Шевченка,205. тел/факс. 36-08-16, E-mail: cherkassy@cntei.ck.ua