Державне підприємство

"Черкаський державний центр науки, інновацій та інформатизації"

Павленко Василь Іванович, народився 13 квітня 1942 року в селі Червоне Чорнобаївського району Черкаської області. З 1957 року проживає в місті Черкаси. В тому ж році вступив до Черкаського політехнічного технікуму, після закінчення якого у 1962 році одержав спеціальність техніка-електрика, а вже в 1976 році закінчив заочно Київський політехнічний інститут, де здобув вищу освіту зі спеціальності інженера-електрика.

З 1965 року по 1976 рік Василь Іванович працював у Черкаських Лівобережних Електромережах на посаді інженера ЕНІТБ.

З 1976 року по 1998 рік працював на Черкаському деревообробному комбінаті начальником електроцеху, головним енергетиком підприємства.

До своєї роботи Василь Іванович завжди підходив творчо, вносив раціоналізаторські пропозиції щодо економії енергоресурсів, підвищення коефіцієнту корисної дії техніки та обладнання. В роки роботи на комбінаті захопився винахідництвом, яким займається і до теперішнього часу.

Нині винахідник має три патенти України на винаходи.

Патент України № 38636 від 12.01.2009 р.:

Пристрій для побутових котлів

    МПК: F 24Н1/10

    Корисна модель належить до теплоенергетичної галузі і може бути використана для підвищення коефіцієнта корисної дії побутових котлів з поверхнім нагріванням теплоносія.

    В наш час безліч підприємств і фірм, як України так і закордонних, виробляють побутові котли для опалення житлових приміщень. Всі вони мають поверхній нагрів теплоносія - води. Більшість із них працюють на вуглеводневому паливі, яким є природний газ. При спалюванні вуглеводневого палива маємо теплоту згорання, це кількість тепла яке виділяється при повному згорянні палива. Розрізняють нижчу теплоту згоряння Qн в якій не враховується теплота пароутворення і вищу Qв коли ця теплота враховується.

    Теплотехнічну оцінку ефективності спалювання вуглеводневого палива в сучасних котлах ведуть за нижчою теплотою згоряння, бо в них не використовується теплота пароутворення, яка вилітає в трубу з димовими газами. Так, якщо кращі зразки сучасних котлів мають коефіцієнт корисної дії 92%, то порахувавши його по вищій теплоті згоряння палива будемо мати ККД 80%. Цей недолік можна усунути, застосувавши пристрій з контактним нагріванням рідини, в якому вода нагрівається не тільки за рахунок фізичного тепла продуктів згоряння, але і теплом пароутворення.

    При знайомстві з технічною та патентною літературою аналогів пристрою не виявлено.

    В основу корисної моделі поставлено задачу підвищити коефіцієнт корисної дії побутових котлів з поверхнім нагріванням теплоносія, шляхом застосування пристрою для побутових котлів, в якому реалізується спосіб Павленка контактного нагрівання рідини.

    Креслення пристрою
Адреса ЦНІІ: 18002, м. Черкаси, б-р Шевченка, 205, к. 305
Телефон/Факс: (0472) 45-35-67
E-mail: cherkassy@cntei.ck.ua
. 18000 м.Черкаси, бул.Шевченка,205. тел/факс. 36-08-16, E-mail: cherkassy@cntei.ck.ua